wtorek, 5 listopada 2013

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. 
Tutaj możecie obejrzeć jak obchodzony był w Bajecznej Fabryce w poprzednich latach. 
Proponujemy, żeby dzisiaj każdy otworzył swoją ulubioną książkę lub włączył ukochaną bajkę i odwiedził swoją najbardziej ulubioną Bajkową Postać. Z pewnością ucieszy się z takich odwiedzin.
A póki co zapraszamy aby uczcić ten dzień lekturą bajki nadesłanej przez naszego Poczytnika: 
5-letniego Frania wraz z Rodzicami. 


 Bajka o Stworku Misiorku

W wielkim lesie, gdzie rosły buki, klony i kasztanowce na małej polance przy wielkim dębie rósł ogromny grzyb, a w nim mieszkał największy przyjaciel dzieci, Stworek Misiorek. Był bardzo puszysty i kolorowy, miał błyszczące, złote oczka i ,jak każdy miś, lubił miodek. Ale najbardziej na świecie uwielbiał pić ciepłe kakao w towarzystwie swojego najlepszego przyjaciela, Króliczka Maksia.
W piękny słoneczny wrześniowy dzień dwaj przyjaciele, jak to mieli w zwyczaju, wybrali się na pieszą wycieczkę tą samą ścieżką, co zwykle. Przed wielkim modrzewiem spotkali swoją przyjaciółkę , Wiewiórkę Marysię, która w wielkim wiklinowym koszyczku niosła orzeszki do swojej dziupli na drzewie. Tymczasem drogą znad leśnego jeziora szli do przyjaciół mieszkańcy Wodnych Zarośli, Kaczątko Jasiątko i Żabcia Szkrabcia. Znad Doliny Czarów nadleciała Biedronka Antonka, a ze Wzgórz Bajkowych Snów nadeszli Lisek Franisek i Wilczek Marek, nie zabrakło też długonogiego Bociana Maćka.
Zwierzątka bardzo się ucieszyły z tego niezwykłego spotkania i postanowiły, że urządzą piknik na Zaczarowanej Polanie. Jak postanowili, tak zrobili. Każdy z przyjaciół szybciutko przyniósł coś do jedzenia i picia. Smakołyków było pod dostatkiem. Stowrek Misiorek przyniósł termos z ciepłym kakao, Króliczek Maksio tuzin wielkich i dorodnych marchewek, Wiewiórka Marysia koszyczek orzeszków, Żabcia Szkrabcia truskawkową wodę, Kaczątko Jasiątko dzban pysznej malinowej herbatki, Lisek Franisek soczyste i czerwone jabłka, Wilczek Marek wilcze jagody, a Biedronka Antonka konfitury z polnych kwiatów.
Gdy przyjaciele doskonale się bawili, tańczyli radośnie i śpiewali wesołe piosenki, na Zaczarowaną Polanę przyszła Weroniczka, dziewczynka z sąsiedztwa, wielka przyjaciółka leśnych zwierząt, a towarzyszyła jej owieczka Kacperek. Zwierzątka ucieszyły się z tej niespodziewanej wizyty i zaprosiły dziewczynkę do wspólnej zabawy.
Kiedy spotkanie dobiegało końca i przyjaciele zjadali już ostatnie smakołyki, zza wielkiego dębu wyłoniła się dziwna postać.


A kto to był? To Kot w Butach! Ale chyba pomylił bajki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz