wtorek, 14 października 2014

5 urodziny Bajecznej Fabryki


Drodzy Poczytnicy, jest nam niezmiernie miło, gdy słyszymy od Was dobre słowa :) Wszelkie wyrazy wdzięczności i miłe słowa na temat naszej twórczości dodają nam skrzydeł do dalszej pracy i bardzo motywują! Wiedząc, że jest Was tak wielu po drugiej stronie staramy się podwójnie, a nawet potrójnie!, aby przybliżać Wam nasz bajeczny świat. Niespodzianki takie jak ta wzruszają do łez i sprawiają, że zespół Bajkopisarzy aż puchnie z radości! :)
Wspaniałą laurkę oraz poniższy wiersz przygotowały przedszkolaki z Przedszkola z Wilczy, grupa "Pszczółki" wraz z (cudowną!!!) Panią Iwonką Pietruchą - dziękujemy! 

"Urodziny Bajecznej Fabryki"

Jest taka Fabryka w wirtualnym świecie,
Gdzie magiczny staje się czas.
Posłuchajcie, jeśli o niej nie wiecie,
Bo to miejsce dla każdego z nas.

Ta Fabryka sprawia, że chwile
Stają się prawdziwymi bajkami.
Bo czas spędzają tu mile,
Maluchy wraz ze swoimi rodzicami.

Bajki, wiersze i opowiadania,
Wzbogacane rysunkami dzieci.
Każdy znajdzie coś do poczytania
W tym bajecznie kolorowym świecie.

Dziś spieszymy tam z życzeniami,
Bo Bajeczna urodziny świętuje.
Już 5 latek niezmiennie jest z nami.
Każde dziecko laurkę szykuje.

My życzymy Ci wiele zapału.
Bądź wśród nas, na co dzień i od święta.
Dzięki Tobie i duży i mały
O czytaniu bajek pamięta.

I pamiętaj, Bajeczna Fabryko,
Poczytnicy Cię bardzo kochają!
A z okazji Twojego święta –
Najpiękniejsze życzenia składają!

*******************************************

Sierpniowe popołudnie, warszawskie ulice wypełnione gęsto samochodami, autobus linii 510 - usiłujący nadrobić rosnące opóźnienie. 
W takich okolicznościach, całkiem przypadkiem, 5 lat temu powstał pomysł stworzenia miejsca, w którym czas stoi w miejscu i wypełniony jest bajecznym pyłem. Przy udziale kilku wspaniałych osób pomysł został wcielony w życie, a 14 października Bajeczna Fabryka ujrzała światło dzienne.

Zakładając Bajeczną Fabrykę nie sądziłam, że blog ten będzie obchodził kolejne jubileusze, tworzone przez Bajkopisarzy utwory na stałe zagoszczą w Przedszkolach i domach naszych Poczytników, a każda bajka zostanie okraszona wspaniałymi ilustracjami. 

I chociaż skład Bajkopisarzy się zmienia, a czas płynie - Bajeczna Fabryka stale rozwija się. Nie rozwija się jednak sama. Do tego rozwoju przyczynili się wszyscy, którzy podczas tych pięciu lat istnienia Bajecznej Fabryki wspierali ją: Poczytnicy, Nauczyciele wychowania przedszkolnego, Ilustratorzy i Bajkopisarze. 

Dzisiejsze święto Bajecznej Fabryki jest również Waszym świętem! Życzę Wam, Bajecznej Fabryce i sobie kolejnych lat bajecznej współpracy.


Karola - Peggykombinera

*******************************************


8 komentarzy:

 1. Jeszcze raz, kochana Bajeczna Fabryko, wszystkiego najlepszego i żeby worek z pomysłami nigdy się nie opróżnił:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sto lat,sto lat Bajeczna Fabryko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za wspaniałe bajki, wiersze, opowiadania. Dziękuję za pomysły i inspiracje. Dziękuję, że mogę być tu z Wami drodzy Bajkopisarze. Dziękuję za to, że jesteście :) Życzę Wam kolejnych wspaniałych 5 lat, abyście wciąż byli, trwali i uprzyjemniali nam i naszym milusińskim i przedszkolakom codzienne chwile swoimi opowieściami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy!!!!
   za Waszą codzienną obecność.
   Bez Was "Bajeczna" nie byłaby tak kolorowa i pełna:):):)

   Usuń